Dzisiaj jest: poniedziałek 22 lipca 2024. Imieniny obchodzą: Albin, Bolesława, Bolisława, Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria Magdalena, Milenia, Pankracy, Więcemiła.

W tym roku, z okazji rozpoczęcia WIOSNY, młodzież zmierzyła się w turnieju wiedzy, zorganizowanym na podobieństwo telewizyjnego programu „Jeden z dziesięciu”. W naszej edycji wzięło udział 12 osób (jeden reprezentant na klasę). Młodzież odpowiadała na pytania z różnych dziedzin wiedzy, przygotowanych przez naszych nauczycieli.

 

Pierwszy etap przeszło 11 uczniów, w drugim etapie musiało pozostać w grze troje uczestników. Byli to Patrycja Lis (2b), Katarzyna Walczak (2d), Radosław Rzadkowolski (3a). Niezagiętym został Radek Rzadkowolski , który zdobył aż 132 punkty.

         Druga część wiosennego dnia, to prezentacja wybranej przez klasę SUBKULTURY. Każda klasa miała 5 minut, aby przedstawić główne idee i założenia subkultury młodzieżowej. Technika prezentacji była dowolna. Mogła to być scenka, plakat, piosenka, rymowanka lub parodia. W prezentacji mogła wziąć udział dowolna liczba uczniów.

         Oceny dokonała niezależna komisja w składzie p. Elżbieta Bilińska (pedagog szkolny), p. Ludmiła Małkowska (nauczyciel zajęć artystycznych), p. Marzena Pudrzyńska (opiekun RU).

         Wybór okazał się  bardzo trudny, gdyż młodzież włożyła wiele pracy w przygotowania wybranej prezentacji i poziom był bardzo wygórowany.

         Po burzliwych obradach nagrodzono: Piotra Weneckiego I miejsce (nauczanie indywidualne); klasę III e (I miejsce);  klasę IIIc (II miejsce); klasę IIa i IIb (III miejsce) oraz wyróżniono klasę IIc.

         Pomysł z prezentacją subkultur tak się spodobał Gronu Pedagogicznemu, że niektórzy nauczyciele również postanowili się ucharakteryzować J. Wszyscy przy tym doskonale się bawili i „wiosenny śnieg” za oknem nie był już tak straszny, jak wczesnym rankiem.

 

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wczoraj20
W tym tygodniu6
W tym miesiącu563
Ogólnie154585