Dzisiaj jest: sobota 18 maja 2024. Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Alicja, Edwin, Eryk, Eryka, Feliks, Irina, Liboriusz, Myślibor, Wenancjusz.

Szanowni Państwo, wielokrotnie na spotkaniach klasowych poruszali Państwo sprawy związane z lepszą kontrolą postępów edukacyjnych dzieci i ich obecnościach w szkole.  Zwracali nam też Państwo uwagę, że zależy Wam na indywidualnym podejściu do dziecka i rozmowie. Częste wizyty w szkole nie zawsze jednak były możliwe z racji wykonywanych obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Ten fakt , niestety, często wykorzystywały dzieci, które niezbyt rzetelnie przekazywały Wam informacje o ocenach. Staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, które pomogłoby rozwiązać choć część tych problemów i byłoby satysfakcjonujące dla każdej ze stron. Uważamy, że wprowadzenie dziennika elektronicznego jest krokiem wykonanym zarówno w kierunku rodziców, jak i dzieci. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie u ubiegłym roku szkolnym prowadziliśmy podwójną dokumentację, traktując dziennik elektroniczny jako dodatkowe narzędzie pracy. Szybko się jednak okazało, że pomysł ten spotkał się z uznaniem każdej ze stron,  w tym co nas cieszy szczególnie, także uczniów.

Od 1 września 2012 r. uruchomiliśmy w szkole dziennik elektroniczny w pełnym zakresie.

Dzięki temu narzędziu mają Państwo możliwość bieżącej obserwacji:

  • postępów dydaktycznych Państwa dzieci (na bieżąco pojawia się ocena i informacja o tym, za co dziecko ją otrzymało i na jaką wagę),
  • frekwencji dziecka na zajęciach (informacje o obecnościach, spóźnieniach, usprawiedliwieniach),
  • realizowanego materiału (zapisy tematów zajęć).
  • poziomu Państwa dziecka na tle klasy do której uczęszcza (nie ma już mowy o tym, że wszyscy  dostali jedynki)

Ponadto nowe narzędzie daje Państwu możliwość obustronnej wymiany korespondencji z nauczycielami uczącymi Państwa dziecko.

Warto także zwrócić uwagę na terminarz, w którym nauczyciel zapisuje daty i zakres materiału na prace klasowe.

Aby otrzymać dostęp do dziennika elektronicznego należy zgłosić się  do sekretariatu szkoły i skontaktować z administratorem. Każdy rodzic może liczyć na jego pomoc.

Ponadto informujemy, że rodzice, którzy pragną indywidualnie spotkać się z nauczycielem bądź nie mają dostępu do Internetu, mogą  zawsze przyjść do gimnazjum  w czasie wyznaczonych godzin konsultacyjnych.


kliknij aby przejść na stronę
dziennika elektronicznego

 

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj4
Wczoraj3
W tym tygodniu32
W tym miesiącu108
Ogólnie153240