Dzisiaj jest: poniedziałek 22 lipca 2024. Imieniny obchodzą: Albin, Bolesława, Bolisława, Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria Magdalena, Milenia, Pankracy, Więcemiła.

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oddział w Przysieku, słynie z promowania kultury i sztuki naszego regionu. Od wielu lat organizują konkursy Szopek Bożonarodzeniowych i Pisanek Wielkanocnych. W tym roku będzie to już piąta edycja konkursu. Ma ona rangę konkursu wojewódzkiego i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 


Celem Konkursu jest:
– Zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych.
– Pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania pisanek z wykorzystaniem akcentów regionalnych.
– Prezentacja pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej
i narodowej.
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i także dorosłych.
– Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.
– Kształtowanie postaw przedsiębiorczych bazujących na sztuce ludowej.
– Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli.
Naszą szkołę będzie reprezentowała praca wykonana przez Daniela Durmowicza i Daniela Urbańskiego z klasy IIId. Chłopcy wykonali konstrukcję pisanki z masy papierowej. Została ona ozdobiona charakterystycznymi wzorami kwiatowymi dla regionu włocławskiego. Całość została wmontowana w kosz wiklinowy.
Praca została wykonana pod kierunkiem p. Marzeny Pudrzyńskiej. Chłopcy i opiekun dziękują p. Alicji Mielcarek, pani woźnej, za wskazówki dotyczące zdobienia wzorami kujawskimi.

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj10
Wczoraj20
W tym tygodniu10
W tym miesiącu567
Ogólnie154589