Dzisiaj jest: sobota 18 maja 2024. Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Alicja, Edwin, Eryk, Eryka, Feliks, Irina, Liboriusz, Myślibor, Wenancjusz.

Uczniowie naszego Gimnazjum zostali zaproszeni na spotkanie autorskie Pana Mirosława Glazika przez panią bibliotekarkę Kamilę Twardowską do Biblioteki Szkolnej przy ZSCKR w Starym Brześciu.

W dniu 7 czerwca 2017 roku uczennice z aktywu bibliotecznego (A.Kotlewska, M.Budzińska, J.Jezierska i N.Kułaczkowska) wraz z panią bibliotekarką udały się na spotkanie z lokalnym twórcą.


Pan Glazik pracuje z młodzieżą licealną i studencką. Uprawia poezję, prozę, także krytykę literacką i filmową. Pisze felietony, opowiadania i scenariusze oraz eseje i prace naukowe z zakresu teorii i historii literatury, filmu i teatru. Debiutował w roku 1980. Wydał siedem tomików poetyckich i antologię. Laureat wielu konkursów poetyckich. W roku 2002 przyznano mu III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Literackim "Człowiek, Kultura, Środowisko" za esej pt. "O tajemnicach i religijności wiersza Bogdana Ostromęckiego "Hiob", następnie opublikowany w "Akancie" i "Studiach Włocławskich".
Na spotkaniu opowiadał o swojej twórczości poetyckiej, wspominał jak powstawały kolejne wiersze, oraz zaprosił słuchaczy na swojego bloga literackiego. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów i zaproszonych gości.

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj7
Wczoraj3
W tym tygodniu35
W tym miesiącu111
Ogólnie153243