Dzisiaj jest: wtorek 18 czerwca 2024. Imieniny obchodzą: Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula.

27 kwietnia odbyła się w naszej szkole I edycja międzyszkolnego konkursu ,,Historia malowana pędzlem i piórem” pod hasłem ,,Kamień czy cegła – zabytki architektury średniowiecznej w Europie i na ziemiach polskich”. Konkurs adresowany do uczniów gimnazjów powiatu włocławskiego składał się z dwóch etapów: I polegał na przygotowaniu prac plastycznych, II zaś na autoprezentacji zawierającej informacje z dziedziny historii i architektury. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Agata Kubajka, p. Justyna Gruszecka, p. Renata Biesiada, i p. Mariusz Czyżniejewski.

Do etapu finałowego przystąpiło 12 uczniów reprezentujących 6 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowali: Łukasz Kruczyński z I C, Paulina Polińska z III B i Julia Stokwisz z III C. Jury przyznało trzy nagrody oraz wyróżnienie.

I miejsce - Wiktoria Wojtczak z Gimnazjum nr 2 w Wieńcu (Zamek w Bobolicach)
II miejsce - Oliwia Cieślak z Publicznego Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Kujawskie w Zespole Szkół w Boniewie (Katedra Wniebowzięcia NMP we Włocławku).
III miejsce - Paulina Polińska z Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim ( Katedra Wniebowzięcia NMP we Włocławku ).
Wyróżnienie - Karolina Królak z Publicznego Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Kujawskie w Zespole Szkół w Boniewie ( Rotunda Św. Prokopa w Strzelnie ).
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polu historii i sztuki. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta w Brześciu Kujawskim za roztoczenie honorowego patronatu nad konkursem.

Ludmiła Małkowska i Jerzy Czopiński.

 

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wczoraj7
W tym tygodniu13
W tym miesiącu94
Ogólnie153433