Dzisiaj jest: sobota 7 grudnia 2019. Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł.

Kartki świąteczne ręcznie wykonane zamiast gry komputerowej. Popołudniowa wizyta w szkole zamiast czasu spędzonego przed telewizorem. Wspólna zabawa z rodzicem zamiast przeglądania Facebooka. Zespół do spraw promocji szkoły rozpoczął cykliczne spotkania dla gimnazjalistów „Czas dla rodzica i dziecka”. Ideą zajęć jest zacieśnienie więzi dziecka z rodzicem. W warsztatach uczestniczyli rodzice gimnazjalistów, a także ich rodzeństwo. Razem wykonywali Kartki Bożonarodzeniowe.

Nie sztuką jest opłacić zajęcia dodatkowe dziecka, sztuką jest uczestniczenie w nich razem z nim - funkcja integracyjna jest tutaj bardzo istotna. Obecnie na wszystko brakuje czasu. Wszystko można kupić gotowe i dziecko nie odczuwa tej przynależności do rodziny. Na te warsztaty młodzież może przychodzić tylko z rodzicami. Taki przymus wymusza integrację. Nie ma tak, że rodzic płaci za 3 godziny zajęć, zostawia dziecko i ma święty spokój.
Chodzi o to, by oboje mieli wspólne zajęcia, razem spędzili czas.
Mamy nadzieje że pierwsze spotkanie z rodzicami pociągnie za sobą kolejne niekoniecznie plastyczne, ale może sportowe, muzyczne, lub inne.
Karolina Sawicka, Ludmiła Małkowska

 

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj1
Wczoraj23
W tym tygodniu153
W tym miesiącu164
Ogólnie141890