Dzisiaj jest: czwartek 19 września 2019. Imieniny obchodzą: Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir.

Szkolny Wolontariat „Podaj Łapę!” podsumował swoją pracę. Wolontariusze od początku roku szkolnego organizowali przeróżne akcje, których celem było pozyskanie funduszy na pomoc zwierzętom. Przeprowadziliśmy wiele kawiarenek, organizowaliśmy loterię fantową, zbieraliśmy puszki po napojach, które następnie sprzedaliśmy w skupie materiałów wtórnych. Zbieraliśmy także karmę, miski i zabawki dla zwierząt.

Wprowadziliśmy również pierwiastek kulturalny w życie naszej szkoły organizując konkursy, zabawy i imprezy okolicznościowe.
W tym roku szkolnym (działamy od 8 lat), postanowiliśmy w troszkę inny sposób pomóc zwierzakom i zebranych funduszy utworzyliśmy cegiełki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy. Cegiełki można wykorzystać w Lecznicy Weterynaryjnej w Brześciu Kujawskim, w dowolny sposób. Takich cegiełek przygotowaliśmy 16 sztuk. Część wolontariuszy już je wykorzystała podczas obowiązkowego szczepienie przeciw wściekliźnie.
Dzięki nawiązaniu współpracy z Lecznicą Weterynaryjną p. Jarosława Dąbrowskiego, dowiedzieliśmy się, że na terenie naszej gminy działa nieformalne schronisko prowadzone przez Zakład Usług Komunalnych i Urząd Miejski. Postanowiliśmy zebraną karmę i miski przekazać dla tych zwierzaków. I tak 21 czerwca, grupa 21 uczniów z opiekunami, udała się na wysypisko śmieci w Starobrzeskiej Koloni (Nowy Młyn, tam mieści się schronisko), aby odwiedzić pieski. Jest ich tam 6 i są prześliczne i spragnione ludzkiego zainteresowania. Zachęcamy wszystkich do adopcji. Psiaki po takich przejściach są oddane, wierne i dozgonnie wdzięczne. Zapewniamy, że adoptując takiego psiaka, spełnicie nie tylko dobry uczynek, ale przede wszystkim zyskacie wiernego przyjaciela. Psy są pod opieką weterynaryjną! Jeśli ktoś jest zainteresowany prosimy udać się do Zakładu Usług Komunalnych w Brześciu Kujawskim.

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj11
Wczoraj6
W tym tygodniu46
W tym miesiącu206
Ogólnie140959