Dzisiaj jest: niedziela 17 stycznia 2021. Imieniny obchodzą: Antoni, Jan, Rościsław.

5 marca 2017 r. w sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury odbył się koncert zatytułowany ,,Bo wolność krzyżami się mierzy”. Był on częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych już po raz trzeci upamiętnionego przez uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań złożonych przez Dyrekcję Szkoły na ręce Pana Andrzeja Stasiaka za udzielanie wsparcia mającego na celu promowanie wśród brzeskiej młodzieży postaw patriotycznych i zainteresowań historią najnowszą.

 

Na koncert złożyło się w sumie 17 utworów. Na scenie wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi z brzeską publicznością dzielili się: Malwina Balcerak, Daria Domagalska, Natalia Walo, Izabela Polak, Gabriela Furmankiewicz, Dominika Kozłowska, Wiktoria Borkowska, Karolina Kaczmarek i Michał Stawicki. Wykonawcom towarzyszył z podkładem gitarowym Krzysztof Krzos. Uroczystość poprowadzili Rozalia Moszczyńska i Adam Glonek. Za stronę techniczną odpowiadali Dominik Tanasiewicz i Hubert Jasiński. Po raz pierwszy na scenie wystąpili także najmłodsi widzowie i uczestnicy koncertu: Oleńka Czopińska lat 5, Martynka Śmieszny lat 7 oraz Miłoszek Śmieszny lat 9.
Zdjęcia z koncertu wezmą udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy, mającym na celu udokumentowanie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w województwie kujawsko – pomorskim.
Organizatorzy widowisk przybliżających szczególnie młodemu pokoleniu wkład Żołnierzy Wyklętych w walkę o wolną Polskę pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli i kibicowali naszym staraniom w ciągu ostatnich trzech lat.
Scenariusz i reżyseria widowiska Jerzy Czopiński i Ludmiła Małkowska.

 

Polecamy

Akcje

Partnerzy

Odwiedziny

Dzisiaj5
Wczoraj6
W tym tygodniu28
W tym miesiącu75
Ogólnie146042